15161718192021
22232425262728
2930

Principala » Stiri

Asociația Județeana de fotbal Neamț a tras la sorti programul turului I al Cupei României Timișoreana care va avea loc Duminica 12 iunie 2011 la ora 11:00.Noutățile acestui sezon sunt Voința Dochia și Viitorul Ruginoasa.
AJF-ul face eforturi pentru a da mai multă însemnătate Cupei României şi a motiva mai mult cele 18 competitoare. Intenția organizatorilor competiției este ca finala să se joace pe teren neutru, iar cîștigătoarea să fie recompensată.
„Ne-am gîndit la Bicaz ca posibilă locaţie”, a precizat Nicolae Zaharia, vicepreşedintele AJF Neamţ. „Vrem să premiem cîştigătoarea şi sperăm că vom găsi fondurile necesare”.
Dacă va cădea varianta terenului neutru, finala judeţeană ... Citeste mai mult »
Category: Stiri | Views: 844 | Added by: milanez | Date: 2011-Iun-01 | Comments (0)

Category: Stiri | Views: 3107 | Added by: milanez | Date: 2011-Apr-21 | Comments (0)

Category: Stiri | Views: 1374 | Added by: fcsperanta | Date: 2015-Iun-22 | Comments (0)

Speranta Raucesti va invita sa ne sustineti in acest ultim meci al anului,meciul contra echipei antrenate de fostul jucator al Sperantei,Cosmin Bocanet.
Suntem campioni de toamna!Hai Speranta!

Category: Stiri | Views: 2018 | Added by: fcsperanta | Date: 2014-Noi-22 | Comments (0)

In ultimele doua etape,Speranta Raucesti a reusit sa castige toata cele 6 puncte puse in joc,meciurile contra Grumazestiului si Lupii Bistritei au fost castigate intr-o maniera clara,cu 6-0 respectiv 5-0.

Rezultatele bune dar si egalul din meciul Victoria Horia si Vointa Ion Creanga au facut ca Speranta sa se instaleze pe primul loc al clasamentului,pozitie pe care speram sa o mentina mult timp de acum inainte.

Rezultatele etapei 12 sunt urmatoarele:

Tineretul ... Citeste mai mult »

Category: Stiri | Views: 1188 | Added by: fcsperanta | Date: 2014-Oct-27 | Comments (0)

Speranta Raucesti a mai bifat o victorie in etapa ce a avut loc la sfarsitul saptamanii,de aceasta data nou promovata Arsenal Valeni a fost victima.

Meciul ce se anunta relaltiv usor s-a dovedit a fi unul interesant,calitatile "acrobatice" ale jucatorilor gazde corelat cu siguranta aratata de experienta jucatorilor nostri au fost fost ingredientele unui meci frumos,disputat in spirit de fair-play.

Cele mai mari emotii le-am avut nu la suturile gazdelor care deseori trimiteau mingile in stufarisul de la marginea terenului ci la accidentarea lui Spiridon,care&nb ... Citeste mai mult »

Unul din cele mai importane derby-uri ale campionatului judetean de fotbal s-a disputat Duminica 28 Septembrie intre echipele ce ocupa primele 2 trepte ale podiumului inaintea acestei etape : Vointa Ion Creanga si Speranta Raucesti.

Venind dupa victoria zdrobitoare cu 12-0 in fata celor de la LPS din etapa trecuta,jucatorii Sperantei au intrat montati si in acest meci sa castige toate cele 3 puncte.Prima repriza a fost o lectie de tactica si disciplina in teren,Strujan a deschis scorul ,dupa care centralul Arusoaiei a prevestit dezastrul ce urma sa aiba loc in a doua jumatate a meciului:penalty si cartonas galben pentru portarul nostru .

... Citeste mai mult »

Category: Stiri | Views: 3687 | Added by: fcsperanta | Date: 2014-Sep-29 | Comments (0)

Returul campionatului județean a debutat Duminica,Speranța a învins LPS Roman cu același scor ca și în tur,adică 8-0.(4-0 la pauza)
 Probabil din cauza frigului foarte pătrunzător ce era la ora meciului la poalele Cetății,dar și prin prisma rezultatului ce contura o victorie clara a noastră,brigada de arbitri a decis sa compreseze cele 90 de minute regulamentare de joc în doar 60,în acestea fiind incluse și minutele de pauza,astfel meciul început la ora 11:00 și s-a terminat la ora 12:00,spre mirarea multor spectatori ba chiar și a jucătorilor.
 Celelalte rezultate ale etapei sunt următoarele: ... Citeste mai mult »
Category: Stiri | Views: 3495 | Added by: fcsperanta | Date: 2014-Mar-17 | Comments (0)

Primul meci din playoff al "Speranței" a avut loc Sâmbătă la ora 16:00 pe terenul II din incinta stadionului Ceahlăul Piatra Neamț,împotriva ocupantei locului 2,Spicul Tamaseni.
 Meciul a debutat cu o ocazie foarte mare irosita de către ai ai noștri,Dăscălescu a șutat din vole' de la marginea careului de 16 metri însă un fundaș al celor de la Tamaseni a reușit sa respingă în extremis cu capul de pe linia porții.
 Spicul Tamaseni a reușit sa înscrie 2 goluri aproape trase la indigo,în minutele 12 și 15 Marius Banga a scăpat singur cu portarul ca urmare a unor ieșiri eronate la offside a fundașilor noștri și a reușit sa înscrie fără nici o problema.
Category: Stiri | Views: 7849 | Added by: fcsperanta | Date: 2013-Mai-27 | Comments (1)