16171819202122
23242526272829
3031

Principala » 2011 » Mai » 29

Duminica la ora 11:00 pe terenul din Raucesti ,"Speranța" a primit vizita liderei Energia Girov pentru a disputa meciul cu numărul 32 al campionatului județean de fotbal.
 Meciul începuse bine pentru noi,Alexandrut fiind foarte aproape de a deschide scorul încă din minutul 8 cînd, scăpat singur cu portarul advers a încercat un lob însa portarul girovenilor a respins în extremis.Dupa nu mai bine de 5 minute,oaspeții au deschis scorul cu un șut frumos,din afara careului  sub bara transversala apărată de către Tanasa Iulian.
 Golul "Speranței" a venit in minutul 25 cand Vitali i-a trimis o pasa filtranta lui Alexandrut  Tudor care l-a învins fara emotii pe portarul Girovului,acest gol fiind al 21-lea pentru Tudor in aceasta editie de campionat.
 Dupa mai multe minute in care ambele echipe au încercat sa înscrie,practicînd un fotbal f ... Citeste mai mult »
Category: Stiri | Views: 813 | Added by: milanez | Date: 2011-Mai-29 | Comments (0)