12131415161718
19202122232425
2627282930

Principala » 2011 » Septembrie » 07

Derby-ul din fruntea clasamentului dintre Energia Pangarati si Speranța Raucesti ce a avut loc Miercuri 7 septembrie la ora 17:00 pe terenul din Pangarati a fost cîștigat de către Speranța Raucesti cu scorul de 3-1,astfel cel puțin pana Duminica cînd Biruința Negresti joaca cu Voința Dochia,primul loc al clasamentului este ocupat pentru prima data în istoria recenta a "Speranței" de către Speranța Raucesti!Felicitam întreaga echipa și speram sa rămînă pe acest loc pana la final.
 Meciul a fost unul greu,gazdele reusind sa deschida scorul inca din minutul 5,insa Chiriac Tudor si Leonte Viorel au reusit sa intoarca scorul ca urmare a doua faze fixe.In repriza a doua cei de la Pangarati s-au năpustit spre poarta noastră însa fără sort de izbîndă,tot noi reușind sa majoram scorul în minutele de prelungiri ale partidei prin golgheterul echipei de pana acum,Damian Gheo.
Primul 11 pe c ... Citeste mai mult »
Category: Stiri | Views: 2592 | Added by: milanez | Date: 2011-Sep-07 | Comments (1)