2728293031

Principala » 2013 » Mai » 13

Dupa aproximativ 5 ani de activitate si cu nu mai putin de 100000 de vizitatori,cu un template schimbat aproape din radacini,am avut frumoasa surpriza sa ne regasim printre cele cateva site-uri prezentate ca fiind creeate "cu minim" de efort si de pe urma carora se pot castiga bani frumosi",dupa cum zice George Buhnici in cadrul emisiunii "I like IT", de la Stirile Pro TV.

Category: Stiri | Views: 1312 | Added by: fcsperanta | Date: 2013-Mai-13 | Comments (0)

Dupa meciul din cupa împotriva celor de la Ion Creanga disputat cu câteva zile în urma, Speranța a revenit pe același teren ,de aceasta data sa înfrunte o echipa ce de nenumărate ori a reușit sa ne încurce socotelile și anume Victoria Horia.
 Gazdele au reușit sa deschidă primii scorul în minutul 36 însă acest lucru nu a fost îndeajuns pentru a reuși sa smulgă vre-un punct în aceasta confruntare, Călugăru și-a regăsit pofta de gol și a reușit sa întoarcă scorul în minutele 39 și 47,Alexandrut Tudor a înscris în minutul 49 pentru 3-1,iar Petcu Ionut, jucător ce a fost ... Citeste mai mult »

Speranța Raucesti s-a calificat în finala cupei României faza județeană după ce a învins în  deplasare pe Voința Ion Creanga cu scorul de 3-0 (0-0 la pauza).
 Meciul a fost unul echilibrat în prima repriza, fără prea mari ocazii la cele doua porți scorul alb înregistrat la pauza ii ducea pe toți cu gândul la un posibil meci ce se va decide în prelungiri sau la loviturile de departajare.
 Repriza a doua a debutat cu un fault al portarului gazdelor la Călugăru, fault ce a fost pedepsit cu cartonaș rosu și lovitura de la 11 metri,ce a fost executata și fructificata ... Citeste mai mult »