3031

Principala » 2011 » Mai » 18 » Biruinta Gheraesti 2-0 Speranta Raucesti
20:23:49
Biruinta Gheraesti 2-0 Speranta Raucesti

Biruința Gheraesti a întrerupt seria de victorii ale "Speranței" și s-a impus în meciul disputat astăzi la ora 17:00 pe terenul din Gheraesti cu scorul de 2-0 (1-0 la pauza).Acest meci a fost unul dintre cele mai slabe ale echipei noastre din acest sezon,lipsa mai multor jucători importanți sau starea de sănătate precara a unor jucători care au evoluat astăzi sunt cîteva din motivele pentru care n-am reușit sa luam nici un punct în acest meci,însa nu trebuie minimalizata victoria gazdelor care au arătat un fotbal frumos în aceasta partida.
 Primul gol a fost marcat la o faza în care portarul gazdelor a degajat mingea direct pe vîrfuri,fundașii noștri nu au avut reacție și un jucător al Gheraestilor rămas singur cu Tanasa a înscris nestingherit,iar al doilea ca urmare al unui corner după care un jucător gazda a pus latul nefiind incomodat de nici un fundaș de-al nostru si a dus scorul la 2-0.
 Cele mai mari ocazii ale noastre i-au aparținut lui Cătălin Rusu,una în prima repriza cînd a șutat din coltul careului spre coltul lung insa mingea a trecut la o palma de poarta și o alta mare ocazie la o lovitura de cap din debutul reprizei secunde ,care a nimerit bara.
 Primul 11 al Sperantei: Tanasa Iulian,Rosu Costin,Badarau Claudiu,Cozma Iry,Apostol Andrei,Cucos Valerian,Vitali Calistru,Tudor Chiriac,Damian Gheo,Rusu Catalin,Alexandrut Tudor.Singura rezerva a fost Popa Nicolae care l-a inlocuit in minutul 80 pe Damian Gheo.
 CLICK AICI PENTRU IMAGINI DE LA MECI!
Următorul meci:Sîmbăta la ora 17:00 pe terenul din Raucesti în compania Victoriei Horia.Va așteptam!

Categorie: Stiri | Vizualizari: 1022 | Adaugat de: milanez | Raging: 5.0/1