Banner FCSR

Principala » 2013 » Aprilie » 24 » Biruința Negresti 2-1 Speranta Raucesti
22:18:18
Biruința Negresti 2-1 Speranta Raucesti

Deplasarea de la Negrești a adus înfrângerea cu numărul 4 din acest campionat pentru "Speranța", Biruința a reușit  sa se impună cu scorul de 2-1 (0-1 la pauza).
 Meciul începuse bine pentru noi, Dăscălescu a reușit sa deschidă scorul în minutul 14 printr-o scăriță de efect în situație de unu la unu cu portarul advers,gazdele au trecut în nenumărate rânduri pe lângă egalare,cele mai mari ocazii fiind la un șut din afara careului care a lovit bara transversala și un penalty dictat de către centralul Toma pentru un henț în careu al lui Fermus,penalty ce a fost ulterior aparat de către Tanasa Iulian.(Video)
 O alta faza ce putea cântări mult în economia partidei a avut loc spre finalul primei reprize,centralul Toma nu i-a acordat cel de-al doilea cartonaș galben unui jucător al gazdelor la un fault grosolan din spate.
 Repriza secunda a debutat cum nu se putea mai rău pentru noi,gazdele au reușit sa egaleze chiar la prima faza de atac,o centrare din flancul stâng a depășit întreaga apărare,mingea a ajuns la Olariu Florin care a reluat nestingherit cu capul din interiorul careului mic.
 Dupa multe faze de atac fără sort de izbândă cu unele ocazii monumentale ratate de jucătorii noștri,a venit minutul 82,o minge lunga aparent simpla a fost aruncata spre poarta noastră portarul nostru a ieșit și a respins cu piciorul balonul, după câteva sutimi de secunda un jucător al gazdelor a intrat periculos,cu picioarele înainte la Tanasa,centralul a fluierat, toată lumea a crezut ca a fost semnalizat fault la portar, însă unul din tusierii despre care se știe ca are rude în Negrești sau chiar în echipa Negrestiului a ridicat fanionul și i-a indicat lui Toma ca a fost penalty.
 De aceasta data penalty-ul a fost transformat,per ansamblu gazdele acestui meci au arătat un fotbal frumos,victoria lor este una binemeritata, însă aceste greșeli mai mult sau mai putin voite de arbitraj nu fac decât sa descurajeze conducătorii echipelor ce investesc timp și bani în acest fenomen,sa se mai implice.
 Primul 11 al"Sperantei": Tanasa Iulian,Fermus Adrian,Sandu Vasile,Apostol Andrei,Cozma Iry,Bocanet Cosmin,Leonte Viorel,Paval Ilie,Calugaru Cristi,Alexandrut Tudor,Dascalescu Florin.Rezerve au fost Tampau Marius,Damian Gheo,Dediu Cosmin si Apostoae Laviniu.

Categorie: Stiri | Vizualizari: 1538 | Adaugat de: fcsperanta | Raging: 0.0/0