2627282930

Principala » 2011 » Septembrie » 7 » Energia Pangarati 1-3 Speranta Raucesti
22:53:58
Energia Pangarati 1-3 Speranta Raucesti

Derby-ul din fruntea clasamentului dintre Energia Pangarati si Speranța Raucesti ce a avut loc Miercuri 7 septembrie la ora 17:00 pe terenul din Pangarati a fost cîștigat de către Speranța Raucesti cu scorul de 3-1,astfel cel puțin pana Duminica cînd Biruința Negresti joaca cu Voința Dochia,primul loc al clasamentului este ocupat pentru prima data în istoria recenta a "Speranței" de către Speranța Raucesti!Felicitam întreaga echipa și speram sa rămînă pe acest loc pana la final.
 Meciul a fost unul greu,gazdele reusind sa deschida scorul inca din minutul 5,insa Chiriac Tudor si Leonte Viorel au reusit sa intoarca scorul ca urmare a doua faze fixe.In repriza a doua cei de la Pangarati s-au năpustit spre poarta noastră însa fără sort de izbîndă,tot noi reușind sa majoram scorul în minutele de prelungiri ale partidei prin golgheterul echipei de pana acum,Damian Gheo.
Primul 11 pe care antrenorul Dăscălescu Florin l-a trimis in acest meci este următorul:Tanasa Iulian,Badarau Claudiu,Rosu Costin,Cucos Valerian,Cozma Iry (C),Andrei Apostol,Chiriac Tudor,Cosmin Bocăneț,Dăscălescu Florin,Boris Petrescu,Leonte Viorel.Rezerve au fost Damian Gheo( <-> Boris) si Popa Nicolae (<-> Dăscălescu).
Următorul meci Speranța Raucesti ar fi trebuit sa aibă loc în deplasarea de la Bradul Borca ,însa cum aceștia s-au retras,Speranța va juca tocmai pe 18 septembrie de la ora 12:00 în deplasare la Spicul Tamaseni.
Pana atunci,Speranța va organiza un amical Duminica 11 Septembrie cu ocazia zilei comunei Raucesti,în compania Cetății Tîrgu Neamț.

Offtopic:Va prezentam mai jos programul acestei sărbători conform site-ului primariei Raucesti:

Categorie: Stiri | Vizualizari: 2593 | Adaugat de: milanez | Raging: 5.0/1