11121314151617
18192021222324
252627282930

Banner FCSR

Principala » 2011 » Aprilie » 27 » Meci de 30 de minute/Speranta Raucesti 4-0 Avintul Petricani
20:23:39
Meci de 30 de minute/Speranta Raucesti 4-0 Avintul Petricani

Miercuri 27 aprilie la ora 17:00 pe terenul din Raucesti,Speranta Raucesti a primit vizita ocupantei locului 13,Avîntul Petricani pentru a disputa meciul cu numărul 24 al campionatului județean de fotbal nemțean.
 Meciul a început cum nu se putea mai bine pentru noi,Damian Gheo a deschis scorul cu capul după o centrare de pe dreapta primita de la Chiriac Tudor încă din primul minut de joc,în minutul 7 scorul era deja 2-0 pentru noi ,Alexandrut reușind sa majoreze scorul dupa un contra-atac.Văzîndu-se conduși cu 2-0 încă din primele 10 minute,cei de la Petricani nu se regăseau pe teren,singurele faze de atac purtate de către oaspeti nu i-au dat nici o emoție lui Tanase deoarece au fost blocate foarte bine de către fundașii noștri.
 In minutul 20 ,Alexandrut a dus scorul la 3-0,scorul zdrobitor le-a pus plumb în ghete celor de la Petricani,insa brigada de arbitri le-a pus capac acestora cînd  la un fault fără un grad prea mare de periculozitate asupra lui Tampau ,tînărul și neexperimentatul arbitru central ,Militaru Andrei a arătat direct cartonașul rosu jucatorului oaspeților,gestul i-a scos din minți pe jucători ,inca un jucator al acestora văzînd și el cartonașul rosu după ce la agresat pe centralul partidei.
 Dupa cîteva minute în care agresiunile verbale la adresa brigăzii de arbitri s-au auzit doar din afara terenului,meciul a continuat,doar pentru cîteva minute însa ,timp îndeajuns pentru Apostol Andrei sa ducă scorul la 4-0.Văzîndu-se conduși cu un asemenea scor si cu doar 9 oameni pe teren ,toți jucătorii 'Avîntului" au părăsit terenul de joc,din păcate arbitrii diviziei județene de fotbal din neștiința sau uneori cu intenție au reușit sa iasa in evidenta mai mult decat trebuie si in acest meci.
 Rezultatul final al meciului va fi hotărît la o data ulterioara de către Asociația Județeana de Fotbal Neamț,însa scorul final s-ar putea sa fie cel rămas pe teren în puținele minute de joc și anume 4-0,deoarece este favorabil noua decît un eventual 3-0 la masa verde.
Primul 11 al Sperantei: Tanase Iulian,Cozma Iry,Badarau Claudiu,Cucos Valerian,Rosu Costin,Tampau Marius,Apostol Andrei,Paval Ilie,Tudor Chiriac,Damian Gheo,Alexandrut Tudor.Rezerve au fost Rusu Catalin,Marius Nichifor si Popa Nicolae.
 Urmatorul meci va avea loc Duminica la ora 11:00 in deplasare cu Moldova Cordun.
Click aici pentru imaigini de la meci!

Categorie: Stiri | Vizualizari: 717 | Adaugat de: milanez | Raging: 5.0/1
Total comentarii : 4
3 ciprian
-1
la primul gol al celor de la Speranta a fost fault in atac,dar nu s-a dat si la golul 2 Tudor a preluat mingea cu mana,gol valabil....:(
Răspuns: :)))

2 bivolu
-1
daca ati avea gura mai mik...tare bine ar fii....echipa aveti ..pacat de mancatorii care sunt cu voi....hai zimbru...
Răspuns: A-ți legat și voi 2 victorii și va credeți zmei,luptați-va în continuare cu Draganesti pentru locul 14 (cu toate ca aia s-au retras de mult) si nu ne mai purta noua atata grija...penibililor

4 valy
0
nu inteleg de unde atata ura pentru noi cei de la raucesti voi astia de la vinatori vedetiva de meciurile voastre sai lasati-ne pe noi sa ne vedem de treburile noastre,,,,,,,,,,,,,,atata am sa va mai spun gura mica cand ne veti bate si voi vreodata in campionat in istoria voastra sa mai comentati,,,,,,,,,,,,gura mica