Banner FCSR

Principala » 2013 » Aprilie » 19 » Speranta Raucesti 1-3 Cetatea Targu Neamt
14:39:50
Speranta Raucesti 1-3 Cetatea Targu Neamt

Meciul împotriva liderului clasamentului,Cetatea Târgu Neamț,a fost adjudecat de oaspeți cu scorul de 3-1 (2-1 la pauza) cu toate ca Speranța reușise sa deschidă scorul în minutul 17 prin Leonte Viorel,care a trimis mingea în poarta din 3 metri la o respingere a portarului Apetrei după un șut al lui Călugăru.
 Cei de la Cetatea au reușit sa egaleze după un penalty acordat foarte ușor la care nici oaspeții nu se așteptau și a fost transformat în minutul 27 de către Zavate.Cu toate ca erau în inferioritate numerica după eliminarea lui Usturoi la o faza în care se presupune ca a lovit un adversar cu cotul fără a juca mingea,cei de la "Cetatea" au reușit sa treacă la conducerea scorului în ultimul minut de joc al primei reprize la o lovitura libera executata de Bucătaru în careul mic,2 fundași ai Speranței au trecut pe sub balon,acesta lovindu-l în tibie pe Fermus și a ricoșat în poarta.Ultimul gol,cel de 3-1 ,a fost marcat de catre Ungureanu in minutele de prelungiri ale partidei.
 Brigada de arbitri condusa la centru de Marius Diaconu a avut o prestație extrem de slaba, în multe faze fiind total depășită de situație ,nu mai putin de 6 cartonase galbene fiind arătate jucătorilor "Speranței",dar  și 3 cartonase galbene și un cartonaș  rosu jucătorilor oaspeților.
 Primul 11 al "Speranței" : Tanasa Iulian,Paval Ilie,Leonte Viorel,Fermus Adrian, Dăscălescu Florin,Cozma Iry,Chiriac Tudor, Călugăru Cristi, Bocăneț Cosmin,Badarau Claudiu,Apostol Andrei.
 Rezerve au fost:Damian Gheo (<=> 90' Dăscălescu) ,Alexandrut Tudor (<=> 67' Chiriac),Dediu Cosmin,Petcu Ionut,Rosu Costin (<=> 60' Călugăru).
 Următorul meci:Duminica 21-04-2013, ora 11:00 ,teren Negrești : Biruința Negrești - Speranța Raucesti.

Categorie: Stiri | Vizualizari: 1007 | Adaugat de: fcsperanta | Raging: 5.0/1