3031

Principala » 2011 » Mai » 15 » Speranta Raucesti 2-0 Bradul Roznov
15:02:14
Speranta Raucesti 2-0 Bradul Roznov

Speranța Raucesti s-a impus in derbyul de clasament contra Bradului Roznov cu scorul de 2-0 prin golurile lui Alexandrut Tudor și Chiriac Tudor,ambele goluri au fost marcate în repriza secunda.
Prima repriza a fost una cu multe ocazii la poarta oaspeților,cea mai clara avîndu-l în prim plan pe Apostol Andrei care din interiorul careului doar cu portarul în fata a șutat în forța dar pe lîngă poarta.Primul gol a venit în minutele de start ale reprizei secunde la un șut plasat a lui Chiriac,iar cel de-al doilea în minutul 75 cînd Vitali Calistru i-a pasat decisiv lui Alexandrut care l-a învins cu sînge rece pe portarul "Brazilor".Tampau Marius putea și el sa înscrie un gol spectaculos dintr-o lovitura libera de la 20 metri lateral stînga însa bara i-a salvat pe oaspeți.
Primul 11 al Speranței: Tanasa Iulian,Cozma Iry,Cucos Valerian,Rosu Costin,Badarau Claudiu,Tampau Marius,Apostol Andrei,Paval Ilie,Vitali Calistru,Chiriac Tudor,Alexandrut Tudor.Rezerve au fost Marius Nichifor și Popa Nicolae.