3031

Principala » 2011 » Mai » 7 » Speranta Raucesti 3-0 LPS Roman
20:16:07
Speranta Raucesti 3-0 LPS Roman

Astăzi ,Sîmbăta 7 mai 2011 la ora 17:00 Speranța Raucesti a bifat încă o victorie în meciul contra "lanternei roșii" a campionatului și anume LPS Roman.Primul 11 al "Speranței":Tanase Iulian,Rosu Costin,Cozma Iry,Badarau Claudiu,Tampau Marius,Cucos Valerian,Vitali Calistru,Paval Ilie,Damian Gheo,Tudor Chiriac si Alexandrut Tudor.Rezerve au fost Raucescu Cristi,Marius Nichifor si Catalin Rusu.
 In ciuda locului ocupat de către adversara noastră de astazi,jocul practicat de către aceștia a fost unul destul de bun,cu o echipa bine așezata în teren însa lipsa experientei acestei tinere echipe a făcut diferența în acest meci.Prima repriza a fost una cu multe ocazii și de-o parte si de alta,Vitali Calistru a deschis scorul pentru noi,1-0 fiind și scorul pauzei.In a doua repriza,jocul nostru s-a îmbunătățit considerabil ,după mai multe ocazii ratate cu lejeritate de atacul nostru,golul 2 a fost înscris de către același Vitali,care a ajuns la al 7-lea gol pentru "Speranța" în acest retur.
 In minutul 70 Cozma Iry a dus scorul la 3-0 după un șut frumos din afara careului,ce l-a lăsat fără reacție pe portarul oaspeților,acesta rămînînd și scorul final al meciului după cele 90 de minute.
 In etapa 27 "Speranța" Raucesti sta,astfel următorul meci va avea loc Duminica 15 mai la ora 11:00 pe terenul din Raucesti împotriva ocupantei locului 2,Bradul Roznov.Va așteptam!