2627282930

Principala » 2012 » Noiembrie » 12 » Speranta Raucesti 3-2 Spicul Tamaseni
17:51:14
Speranta Raucesti 3-2 Spicul Tamaseni

Derby-ul de clasament de Duminica a fost castigat de Speranta Raucesti cu scorul de 3-2,dupa ce a condus cu 2-0 la pauza prin golurile lui Dascalescu Florin,dupa o repriza perfecta,ne-am vazut egalati in mai putin de 10 minute in debutul reprizei secunde,la doua faze tratate cu prea multa lejeritate de defensiva noastra.
 Golul victoriei a fost inscris in ultimul minut de prelungiri,de catre Leonte Viorel dupa o centrare perfecta din corner a lui Fermus Adrian.
 Primul 11 folosit in aceasta partida de catre antrenorul Agafitei Ioan a fost urmatorul:Tanasa Iulian,Rosu Costin,Cucos Valerian,Fermus Adrian,Cozma Iry,Paval Ilie,Bocanet Cosmin,Chiriac Tudor,Leonte Viorel,Calugaru Andrei si Dascalescu Florin.Rezerve au fost Alexandrut Tudor (<-> Calugaru Andrei) si Apostol Andrei (<->Rosu Costin).
 Urmatorul meci si ultimul din acest an va avea loc Duminica 18 Noiembrie pe terenul din Raucesti,in compania celor de la Vointa Ion Creanga.Va asteptam!
Categorie: Stiri | Vizualizari: 2874 | Adaugat de: milanez | Raging: 0.0/0