2627282930

Principala » 2012 » Noiembrie » 20 » Speranta Raucesti 4-1 Vointa Ion Creanga
13:32:00
Speranta Raucesti 4-1 Vointa Ion Creanga

Duminica 18 Noiembrie,pe terenul din Raucesti,Speranta a primit vizita celor de la Ion Creanga pentru a disputa ultimul meci din acest an,meci ce a contat pentru etapa a 2-a din returul editiei 2012-2013 a campionatului judetean de fotbal.
 Cu un moral bun dupa victoria din etapa trecuta impotriva liderului,Speranta a inceput meciul cum nu se putea mai bine,Dascalescu a reusit sa deschida scorul cu un sut la coltul lung,din interiorul careului mic,la chiar prima faza de joc.
 Golul al doilea a venit la o faza care l-a avut in prim plan pe acelasi Dascalescu care,a incercat un sut de la marginea careului,insa executia s-a transformat intr-o pasa ideala pentru Calugaru,care a impins mingea in poarta din 4 metri stabilind scorul pauzei,2-0 pentru Speranta Raucesti.
 Dupa pauza,lucrurile nu s-au schimbat prea mult,oaspetii au incercat sa forteze,insa atacurile lor nu au avut sort de izbanda,ba mai mult,in minutul 60,Dascalescu a reusit dubla la o faza in care a ramas singur cu portarul.
 Cu moralul si asa la pamant,oaspetii au mai primit o lovitura,centralul a aratat un cartonas rosu unuia dintre jucatori dupa 2 cartonase galbene primite ca urmare a 2 faulturi dure.
 Cel mai frumos gol al meciului a fost reusit de catre Cosmin Bocanet,o lovitura libera de la aproximativ 20 metri de poarta executata perfect,a dus scorul la 4-0,oaspetii nu au mai izbutit sa inscrie decat golul de onoare,la o balbaiala a defensivei noastre.
 Asadar,Speranta Raucesti incheie acest an cu o victorie asteptata de multe sezoane,timp in care cei de la Ion Creanga s-au impus in aproape toate meciurile directe.

Categorie: Stiri | Vizualizari: 3000 | Adaugat de: milanez | Raging: 0.0/0