282930

Principala » 2011 » Noiembrie » 27 » Speranta Raucesti 6-0 Bradul Roznov
21:10:32
Speranta Raucesti 6-0 Bradul Roznov

Speranța Raucesti a învins pe Bradul Roznov cu scorul de 6-0 (4-0 la pauza) în meciul de Duminica 27 Noiembrie,pe terenul din Raucesti,meci ce contează pentru ultima etapa a turului de campionat 2011-2012.
 Cu o echipa vizibil slăbită după numeroase plecări de jucători importanți de la echipa către Negresti sau Dochia,Bradul Roznov a pierdut la scor de tenis acest meci ce în anii trecuți era privit ca o disputa crâncenă pentru locurile fruntașe,astăzi fiind o singura echipa pe teren și anume Speranța Raucesti ce a înscris 4 goluri în prima repriza printr-o dubla a lui Dăscălescu și cate o reușită a lui Andrei Apostol și Bocăneț Cosmin ,scorul fiind majorat la 6-0 in repriza secunda prin golurile lui Boris Petrescu și Popa Nicolae.
 Primul 11 al "Speranței" a fost următorul: Tanasa Iulian,Cucos Valerian,Badarau Claudiu,Cozma Iry,Andrei Apostol,Boris Petrescu,Paval Ilie,Bocăneț Cosmin,Leonte Viorel,Chiriac Tudor,Dăscălescu Florin.Rezerve au fost Damian Gheo,Rosu Costin,Popa Nicolae,Cojocariu Bogdan.
 Așadar,acesta a fost ultimul meci al turului,dar nu și al anului deoarece conducerea Ajf Neamț a stabilit sa se dispute și prima etapa a returului pe data de 4 Decembrie,etapa în care "Speranța" va primi vizita celor de la Voința Dochia.

Categorie: Stiri | Vizualizari: 928 | Adaugat de: milanez | Raging: 5.0/1