2627282930

Principala » 2011 » Septembrie » 4 » Speranta Raucesti 6-0 Vulturul Zanesti
13:57:01
Speranta Raucesti 6-0 Vulturul Zanesti

Duminica 4 septembrie 2011,Speranța Raucesti a primit vizita noii înscrise in Divizia D,Vulturul Zanesti ,echipa ce a reușit sa strîngă pana acum 3 puncte,din meciul cu Ozana Timisesti.
 Cu Damian Gheo într-o forma de zile mari ce a reușit sa înscrie de 2 ori în prima repriza și o data în repriza a 2-a,Speranța a cîștigat la scor de tenis acest meci,adică cu 6-0 (2-0 la pauza).Celelalte 3 goluri au fost înscrise de către Chiriac Tudor,Dăscălescu Florin și Paval Ilie.
Primul 11 al Speranței: Tanasa Iulian,Badarau Claudiu,Rosu Costin,Cucos Valerian,Cozma Iry (C),Paval Ilie,Chiriac Tudor,Cosmin Bocăneț,Dăscălescu Florin,Boris Petrescu,Damian Gheo.
Rezerve au fost: Andrei Apostol ( <-> Bocăneț),Tampau Marius ( <-> Boris Petrescu),Leonte Viorel ( <-> Dăscălescu).
 Următorul meci va avea loc Duminica 11 septembrie la ora 11:00 în deplasare la Energia Pingarati.
 Offtopic:Se pare ca Ozana Timisesti s-a retras din campionat dovada fiind faptul ca nu s-au prezentat la meciul de astăzi de acasă ce trebuia sa aibă loc împotriva Avîntului Petricani.Daca acest lucru se confirma vor fi discuții cu cîțiva jucători,mai ales pentru postul de portar la care "Speranța" Raucesti nu are deocamdată decît un jucător.

Categorie: Stiri | Vizualizari: 1097 | Adaugat de: milanez | Raging: 5.0/1