13141516171819
20212223242526
2728293031

Banner FCSR

Principala » 2013 » Mai » 27 » Spicul Tamaseni 2-3 Speranta Raucesti (playoff,etapa I)
14:08:15
Spicul Tamaseni 2-3 Speranta Raucesti (playoff,etapa I)

Primul meci din playoff al "Speranței" a avut loc Sâmbătă la ora 16:00 pe terenul II din incinta stadionului Ceahlăul Piatra Neamț,împotriva ocupantei locului 2,Spicul Tamaseni.
 Meciul a debutat cu o ocazie foarte mare irosita de către ai ai noștri,Dăscălescu a șutat din vole' de la marginea careului de 16 metri însă un fundaș al celor de la Tamaseni a reușit sa respingă în extremis cu capul de pe linia porții.
 Spicul Tamaseni a reușit sa înscrie 2 goluri aproape trase la indigo,în minutele 12 și 15 Marius Banga a scăpat singur cu portarul ca urmare a unor ieșiri eronate la offside a fundașilor noștri și a reușit sa înscrie fără nici o problema.
 In minutul 40,Damian Gheo a reușit sa reducă din diferență cu un șut fogliaseca de la  marginea careului de 16 metri, iar Paval Ilie a egalat chiar cu câteva momente înainte de finalul primei reprize după o acțiune proprie ce a fost finalizata cu un șut la coltul lung.
 Dupa pauza jocul a fost putin mai temperat, ambele echipe au jucat mai pragmatic, însă Speranța a reușit sa dea lovitura de gratie la jumătatea reprizei secunde, prin Apostoae Laviniu  care a reușit în extremis sa împingă în porta cu vârful gheatei o minge șutată de către Călugăru și respinsa de către portarul celor de la Tamaseni spre coltul lung.
 Primul 11 al "Speranței" pentru acest meci a fost următorul: Tanasa Iulian, Rosu Costin, Badarau Claudiu, Cozma Iry, Fermus Adrian, Paval Ilie, Leonte Viorel, Alexandrut Tudor, Dascalescu Florin, Damian Gheo, Calugaru Cristi. Rezerve au fost Apostoae Laviniu si Alex Todirica.
 In celalalt meci al acestei prime etape a play-offului Cetatea Tg Neamț s-a impus cu scorul de 5-1 impotriva celor de la Ion Creanga.
Clasamentul după aceasta prima runda arata astfel:
       1. Cetatea Tîrgu Neamț 1 1 0 0 5-1 6
   2. Speranța Raucesti 1 1 0 0 3-2 4
3. Spicul Tamaseni 1 0 0 1 2-3 2
      4. Voința Ion Creanga 1 0 0 1 1-5 0.
 Următorul meci va avea loc Miercuri,29 Mai la ora 18:00 pe același teren,împotriva celor de la Cetatea.
Categorie: Stiri | Vizualizari: 7849 | Adaugat de: fcsperanta | Raging: 0.0/0
Total comentarii : 1
1 Birkin Bag Hermes Fake
0
<b>Hermes Victoria Bag</b>http://hermesbeltmens.99rwad.com#cdgfdhgf that will satisfy the dreams of an additional, freezing Teardrop. will probably be the autobiographical page of strategy a large number of liked and consequently suspect personalities in the of shape roller skating, for this fairly simple memoir, Lucinda Ruh normally takes her admirer along with harsh and painful realities on figureskating planet not to mention uncovering the neverbeforereleased information on her own secret pain and difficulties that in the long run crank this unique Guinnesslisted unusual symbol a bedridden, suicidal, starved