2930

Principala » 2009 » Iunie » 4 » Cupa decisa de un autogol
16:49:06
Cupa decisa de un autogol

S-a terminat si a doua competitie oficiala fotbalistica al nivelul judetului, Cupa Romaniei - Timisoreana, finala disputindu-se miercuri, 3 iunie, la Girov, intre echipa locala Energia si Biruinta Gheraiesti. Invingatoarea s-a decis dupa numai 90 de minute de joc, golul victoriei fiind de fapt un autogol.

Energia Girov - Biruinta Gheraiesti s-a terminat 1-2 (1-1) la finalul unui meci in care ambele echipe au luptat pentru victorie, au jucat in limitele fair-play-ului si au oferit un spectacol agrabil. Golul gazdelor a fost marcat de Gabriel Borta, in minutul 41, acesta egalind situatia pe tabela de marcaj dupa ce oaspetii deschisesera scorul in minutul 24 prin Sorin Manea.
Autogolul victorios s-a consemnat in minutul 49 cind Mihai Rotaru a inscris, in proprie poarta, cel din urma gol al sezonului nemtean al fotbalului amator.

Biruinta Gheraiesti va juca in faza I a Cupei Romaniei, cel mai probail in luna august, cu o formatie din Liga a III-a.

Categorie: Stiri | Vizualizari: 656 | Adaugat de: milanez | Raging: 1.0/1