Stinca Stefan cel Mare - Bradul Borca
0-3

CLICK AICI PENTRU CLASAMENT!
Category: Stiri | Views: 629 | Added by: milanez | Date: 2010-Apr-08 | Comments (1)

Meciurile fara infrangere in acest retur pentru Speranta Raucesti au continuat si in etapa XXVII,Speranta reusind sa se impuna in deplasare pe terenul celor de la  Cimentul Bicaz cu scorul de 4-3(2-2 la pauza).
Golurile "Sperantei" au fost inscrise de catre :Tanase Iulian(pen),golul de 2-2 a fost inscris printr-un autogol al unui fundas al gazdelor,iar celelalte 2 goluri au fost reusite de catre Ursache Ioan.
Primul 11 al Sperantei:Tanase Iulian,Cozma Iry,Valerian Cucos,Rosu Costin,Sandu Florin,Baluta Bogdan,Onisei Ciprian,Cristescu Cosmin,Iftode Andrei,Paval Ilie,Ursache Ioan.In a doua repriza au mai intrat  Alexandrut Tudor si Barbu Marian.

Rezultatele consemnate in etapa 26 a Diviziei D - Neamt sint:

Vointa Ion Creanga - Ozana Timisesti 13-0
Bradul Roznov - Cimentul Bicaz 4-1
Stejarul Tibucani - Vointa Dochia 0-3 (neprezentare)
Viitorul Podoleni - Biruinta Gheraiesti 4-1
LPS ROman - Energia Pingarati 3-1
Teiul Poiana Teiului - Siretul Adjudeni 2-4
Speranta Raucesti - Bradul Borca 5-2
Spicul Tamaseni - Energia Girov 2-4

Click aici pentru clasament!

Speranta Raucesti a invins pe teren propriu intr-un meci ce conteaza pentru etapa cu numarul XXVI al campionatului judetean de fotbal pe Bradul Borca cu scorul de 5-2(1-1 la pauza).
Golurile "Sperantei" au fost inscrise de catre Ursache Ioan (x2),Paval Ilie(x2)(foto) respectiv Barbu Marian.Gazdele au inceput in urmatoarea formula:Tanase Iulian,Rosu Costin,Cucos Valerian,Cozma Iry,Tampau Marius,Sandu Florin,Onisei Ciprian,Cristescu Cosmin,Iftode Andrei,Paval Ilie si Ursache Ioan.Rezervele au fost alcatuite din:Damian Gheo,Dediu Cosmin,Baluta Bogdan,Barbu Marian si Andrei Vlad.

*Speranta Raucesti a stat.

Echipa de conducere cat si jucatorii Clubului Sportiv SPERANTA Raucesti va ureaza tuturor vizitatorilor un PASTE FERICIT,numai bucurii si odata cu sarbatorile pascale sa incercati sa fiti mai buni,mai intelepti.Cu stima si deosebit respect echipa de conducere.
Category: Stiri | Views: 611 | Added by: valy | Date: 2010-Mar-31 | Comments (3)

Category: Stiri | Views: 607 | Added by: milanez | Date: 2010-Mar-30 | Comments (1)

Clik aici pentru clasament!

Speranta Raucesti a remizat acasa cu ocupanta locului 11 inaintea acestei etape,Siretul Adjudeni ,scor 3-3 (1-0 la pauza).Golurile Sperantei au fost inscrise de catre Alexandrut Tudor,Sandu Florin(penalty) si Cozma Iry.
Primul 11 al gazdelor a fost urmatorul:Tanase Iulian,Cucos Valerian,Cozma Iry,Tampau Marius,Rosu Costin,Iftode Andrei,Paval Ilie,Onisei Ciprian,Sandu Florin,Cristescu Cosmin si Alexandrut Tudor.Pe parcursul meciului a mai intrat Damian Gheo.

Urmatorul meci va avea loc Sambata 3 aprilie 2010 ora 11:00 pe terenul din Raucesti in compania celor de la Bradul Borca.

Andrei Ionita este performerul etapei cu numarul 23 a Diviziei D - Neamt, jucatorul celor de la Bradul Borca reusind sa inscrie patru goluri in meciul cistigat la scor de echipa impotriva celor de la Victoria Horia. Un meci decis in ultimele trei minute de joc a fost cel de la Dochia, acolo unde Speranta Raucesti a intors soarta punctelor marcind de doua ori desi in minutul 88 era condusa cu 1-0.