78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Principala » 2011 » Noiembrie » 6 » Adio podium!Bravo Bodesti 3-2 Speranta Raucesti
16:09:36
Adio podium!Bravo Bodesti 3-2 Speranta Raucesti

Etapa XIV a pus fata în fata pe Bravo Bodesti și Speranța Raucesti,Duminica 6 Noiembrie la ora 12:00 pe terenul noii înscrise in divizia D care ocupa locul 9 înaintea acestei partide.
 Cu Dăscălescu Florin suspendat pentru acest meci din cauza cumulului de cartonase galbene,Speranța s-a văzut condusa încă din jumătatea primei reprize cu 2-0,gazdele înscriind
în urma unui șut  în care balonul a lovit bara transversala,a intrat în poarta și a ieșit inapoi,golul fiind corect validat și a unei lovituri libere de la 16 m ce a fost transformata și "datorita" zidului așezat incorect.Pana la pauza,Bocăneț a mai reușit sa spele din rușine și sa înscrie pentru 2-1 din pasa lui Damian,acesta fiind scorul la finalul celor 45 de minute.
 A doua repriza a fost una la fel de proasta pentru noi ca și prima,gazdele reușind sa își majoreze avantajul la 3-1
în urma unui fault făcut in careu de Rosu.Cu toate ca Fermus a reușit sa înscrie și el dintr-o centrare aceluiași Damian,nimic nu s-a mai întîmplat pana la final,gazdele cîștigînd surprinzător acest meci cu scorul de 3-2.
 Primul 11 al Speranței:Tanasa Iulian,Rosu Costin,Badarau Claudiu,Cozma Iry,Cucos Valerian,Fermus Adrian,Paval Ilie,Bocanet Cosmin,Chiriac Tudor,Damian Gheo,Petrescu Boris.Rezerve au fost:Leonte Viorel (<-> Chiriac) si Tampau Marius (<-> Rosu).
Etapa următoare Speranța Raucesti sta deoarece adversarul ce urma sa îl întîlnească,Ozana Timisesti,s-a retras din campionat.
Categorie: Stiri | Vizualizari: 1211 | Adaugat de: milanez | Raging: 0.0/0