891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Principala » 2010 » Martie » 20 » Rezultat final:Vointa Dochia 1-2 Speranta Raucesti
21:25:45
Rezultat final:Vointa Dochia 1-2 Speranta Raucesti

Speranta Raucesti a reusit sa invinga in deplasare pe Vointa Dochia cu scorul de 2-1 dupa ce oaspetii reusise-ra sa deschida scorul din penalty,ca urmare a unui hent facut in careu de catre Rosu Costin. Acesta din urma reusit sa restabileasca egalitatea la unu printr-o executie spectaculoasa din marginea careului gazdelor in urma unei pase venite de la Cristescu Cosmin.Golul victoriei a fost inscris de catre Damian Gheo(foto jos) in ultimul minut de joc assistul fiind facut de catre acelasi Cristescu.
Primul 11 al "Sperantei" a fost urmatorul:Tanase Iulian,Barbu Marian,Cozma Iry,Rosu Costin,Cucos Valerian,Tampau Marius,Onisei Ciprian,Iftode Andrei,Cristescu Cosmin,Sandu Florin si Alexandrut Tudor.Pe parcursul meciului au mai intrat si Damian Gheo si Baluta Bogdan.

0
Felicitari baietii pentru victorie! In schimb noua sa ne fie rusine de infrangerea de la Borca! Scor final: Bradul Borca - Victoria Horia 7-3 (4-0 la pauza).