Banner FCSR

Principala » 2011 » Martie » 13 » Speranta Raucesti 1-2 Vointa Ion Creanga
15:25:20
Speranta Raucesti 1-2 Vointa Ion Creanga

Speranța Raucesti a pierdut meciul restant din etapa XIV cu scorul de 2-1 (0-0 la pauza) împotriva celor de la Voința Ion Creanga,după ce noul venit Vitali reușise sa deschidă scorul pentru Speranța cu o lovitura de cap din interiorul careului mic in minutul 60.Meciul a fost dominat aproape in totalitate de gazde,terenul foarte greu punîndu-și greu amprenta asupra calității jocului celor doua echipe,ba chiar influențînd decisiv o faza cînd Alexandrut Tudor a șutat de la cîțiva metri de poarta iar mingea s-a oprit in mocirla de pe linia porții.
 Golurile oaspeților au venit ca urmare a unui șut de la 16 metri care l-a prins pe portarul Speranței pe picior greșit,terenul împiedicîndu-l sa se redreseze,iar al doilea ca urmare unei greșeli de marcaj,de-asemenea șut din afara careului de 16 metri.
 Au fost și cîteva faze contestate vehement de publicul prezent,una din cele mai importante a fost cînd ,imediat după golul de 1-1 al oaspeților,un jucător al Speranței a șutat din coltul careului ,mingea a fost oprita cu mana de un fundaș al celor de la Ion Creanga,însa arbitrul central Dunăre Ciprian a judecat faza ca fiind una regulamentara și a lansat jocul sa continue.
  Speranța a început meciul cu Tănase Iulian,Rosu Costin,Cozma Iry,Badarau Claudiu,Paval Ilie,Cucos Valerian,Tampau Marius,Vitali Calistru,Tudor Chiriac,Cătălin Rusu,Alexandrut Tudor.In repriza a 2-a au mai intrat Apostol Andrei în locul lui Tampau si Popa Nicolae în locul Lui Rusu Cătălin.
Următorul meci va avea loc Sîmbăta 19-03-2010 la ora 14:00 în deplasare împotriva celor de la Siretul Adjudeni.

Mai multe imagini gasiti in sectiunea Albume Foto.
Categorie: Stiri | Vizualizari: 1015 | Adaugat de: milanez | Raging: 0.0/0
Total comentarii : 5
4 andr3y
0
toti cand pierdeti un meci ziceti ca va furat arbitru...parca sunteti real madrid...