2728293031

Principala » 2013 » Mai » 13 » Victoria Horia 1-4 Speranta Raucesti
12:30:28
Victoria Horia 1-4 Speranta Raucesti

Dupa meciul din cupa împotriva celor de la Ion Creanga disputat cu câteva zile în urma, Speranța a revenit pe același teren ,de aceasta data sa înfrunte o echipa ce de nenumărate ori a reușit sa ne încurce socotelile și anume Victoria Horia.
 Gazdele au reușit sa deschidă primii scorul în minutul 36 însă acest lucru nu a fost îndeajuns pentru a reuși sa smulgă vre-un punct în aceasta confruntare, Călugăru și-a regăsit pofta de gol și a reușit sa întoarcă scorul în minutele 39 și 47,Alexandrut Tudor a înscris în minutul 49 pentru 3-1,iar Petcu Ionut, jucător ce a fost introdus la pauza în locul lui Cosmin Bocanet,a reușit primul gol al sau  pentru Speranța Raucesti în minutul 74.
 Primul 11 al Sperantei:Tanasa Iulian,Rosu Costin,Cozma Iry,Badarau Claudiu,Fermus Adrian,Paval Ilie, Bocăneț Cosmin,Leonte Viorel,Chiriac Tudor,Alexandrut Tudor,Calugaru Cristi. Rezerve au fost:Apostol Andrei,Damian Gheo,Tampau Marius,Petcu Ionut și Todirica Alexandru.
 Următorul meci ar fi trebuit sa aibă loc Duminica 12 Mai împotriva celor de la Flacăra Brusturi, însă cum aceștia s-au retras din competiție, Speranța Raucesti va câștiga meciul cu 3-0.
Categorie: Stiri | Vizualizari: 1209 | Adaugat de: fcsperanta | Raging: 0.0/0