15161718192021
22232425262728
293031

Principala » 2011 » August » 28

Speranța Raucesti a cîștigat derby-ul local contra celor de la Zimbru Vînători cu scorul de 1-0 prin golul lui Cosmin Bocăneț din minutul 70,gol ce a venit ca urmare a unui șut de la 16 metri după o pasa a lui Leonte Viorel.
 Meciul a fost unul de uzura,jucătorii ambelor echipe arătînd o mare ambiție de a cîștiga,însă ocaziile mai mari au venit din partea noastră,cele mai mari fiind ratate sau mai bine zis aparate de portarul oaspeților,care a făcut ca rezultatul la finalul celor 90 de minute sa fie 1-0 pentru noi,un scor întîlnit rar în Divizia D.
 Primul 11 al "Speranței":Tanasa Iulian,Cozma Iry,Cucos Valerian,Rosu Costin,Badarau Claudiu,Paval Ilie,Boris Petrescu,Bocăneț Cosmin,Tudor Chiriac,Leonte Viorel,Dascalescu Florin.Rezerve au fost Damian Gheo,Tampau Marius si Popa Nicolae.
Urmatorul meci va avea loc Miercuri in deplasare la Podoleni,in compania echipei din localitate ... Citeste mai mult »
Category: Stiri | Views: 979 | Added by: milanez | Date: 2011-Aug-28 | Comments (2)