10111213141516
17181920212223
24252627282930

Principala » 2012 » Septembrie » 10

Duminica 8 Septembrie,la ora 11:00 pe terenul din Raucesti,Speranta Raucesti a primit vizita celor de la Moldova Cordun pentru a disputa primul meci pe teren propriu din noul sezon,meci ce a contat pentru etapa cu numarul 3 a diviziei D Neamt.
 Meciul a fost unul mai greu decat ne asteptam,oaspetii reusind sa deschida scorul la jumatatea primei reprize cu un sut centrare ce s-a oprit in vinclul portii aparate de Tanase Iulian.
 Dupa pauza echipa a jucat mai ofensiv si acest lucru a dat roade,dupa mai multe suturi nereusite din afara careului,Fermus Adrian a reusit sa restabileasca egalitatea dintr-un penalty acordat dupa un fault in careu.Meciul se indrepta spre o remiza ce parea ca multumeste pe ambele echipe,insa dupa mai multe forcing-uri de final asupra portii celor de la Cordun,Tudor Chiriac a reusit sa inscrie golul de 3 puncte cu doar cateva minute inaintea fluierul ... Citeste mai mult »
Category: Stiri | Views: 18808 | Added by: fcsperanta | Date: 2012-Sep-10 | Comments (0)