293031

Principala » 2011 » August » 14 » Amical:Flacara Brusturi 1-5 Speranta Raucesti
16:13:43
Amical:Flacara Brusturi 1-5 Speranta Raucesti

Duminica 14 august 2011,"Speranța" Raucesti s-a deplasat la Brusturi pentru a disputa un meci amical împotriva noii componente a diviziei D,Flacăra Brusturi.Cu aceasta ocazie,gazdele acestui meci au inaugurat noua baza sportiva ce are în dotare chiar și o instalație de nocturna,premiera pentru Divizia D.
 Din păcate pentru Brusturi,aceasta inaugurare nu a coincis și cu o victorie pentru ei,jucătorii "Speranței" nu au ținut cont de aceasta mica sărbătoare a gazdelor și și-au făcut jocul într-un mod profesionist,cîștigînd meciul cu 5-1 (1-0 la pauza).Golurile noastre au fost înscrise de către:Dăscălescu Florin(pen),Fermus Adrian,Damian Gheo,Popa Nicolae și Paval Ilie.
 Primul 11 al "Speranței" a fost format din: Tanasa Iulian,Badarau Claudiu,Cucos Valerian,Fermus Adrian,Cozma Iry,Paval Ilie,Cosmin Bocăneț,Leonte Viorel,Iulian Manoliu,Chiriac Tudor,Dăscălescu Florin.In a doua repriza au mai evoluat:Damian Gheo,Tampau Marius,Barbu Marian,Vlad Rusu,Hutanu și Popa Nicolae.

Categorie: Stiri | Vizualizari: 772 | Adaugat de: milanez | Raging: 5.0/1
Total comentarii : 4
3 gheghe
0
cand incepe campionatul? sa va vad in meciuri oficiale, nu cu panaramele de la brusturi!!!!