891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Principala » 2011 » August » 21 » Debut cu dreptul:Vointa Dochia 0-4 Speranta Raucesti
16:01:50
Debut cu dreptul:Vointa Dochia 0-4 Speranta Raucesti

Noul sezon competițional a fost început cu dreptul de către "Speranța" ,deplasarea de la Dochia fiind cîștigată categoric cu scorul de 4-0 (3-0 la pauza).Cu o mare dorință de joc,băieții au deschis scorul încă din minutul 10 prin Cosmin Bocăneț cu un șut plasat dintr-o lovitura libera de la aproximativ 18 metri de poarta gazdelor.(foto sus)
Golul 2 a venit în minutul 25 cînd Dăscălescu a scapăt singur în partea stînga,de unde i-a centrat impecabil lui Leonte Viorel care a pus capul de la 2 metri de poarta goala,acesta îndeplinind o simpla formalitate,a dus scorul la 2-0.
 Golul de 3-0 pentru noi,a venit de la Dăscălescu Florin ,care a profitat de o bîlbîială a apărării adverse și portar,a reușit deposedarea și a înscris nestingherit.
 In repriza a 2-a ,căldură mare dar și scorul confortabil a scăzut un pic concentrarea și a  făcut ca rezultatul sa nu ia proporții,deși s-a jucat la o singura poarta aproape toată repriza secunda,ocaziile nu au fost fructificate decît de către Damian Gheo în minutul 80 care a înscris cu capul la o centrate perfecta a lui Fermus Adrian.
 Primul 11 al Speranței: Tanasa Iulian,Cucos Valerian,Badarau Claudiu,Rosu Costin,Cozma Iry (C),Fermus Adrian,Paval Ilie,Bocanet Cosmin,Chiriac Tudor,Leonte Viorel,Dăscălescu Florin.In repriza secunda au mai evoluat:Damian Gheo,Tampau Marius și Popa Niculae.
Vulturul Zanesti - Ozana Timisesti 3-1
*Bradul Borca s-a retras după acesta etapa! Astfel, rezultatul înregistrat pe teren la meciul Bradul Borca - Voința Ion Creanga, s-a anulat.
Categorie: Stiri | Vizualizari: 1051 | Adaugat de: milanez | Raging: 5.0/1