3031

Principala » 2010 » August » 25 » DERBY FARA ADVERSAR PE MASURA
19:51:48
DERBY FARA ADVERSAR PE MASURA

Sambata 28 august 2010 la ora 17:00 pe terenul din Raucesti, Speranta a primit vizita celor de la Ozana Timisesti pentru a disputa meciul cu numarul 2 al acestui campionat judetean proaspat inceput.
 Primul 11 al Sperantei a fost urmatorul:Tanase Iulian,Rosu Costin,Barbu Marian,Cozma Iri,Ciprian Onisei,Paval Ilie,Cristescu Cosmin,Cucos Valerian,Alexandrut Tudor,Chiriac Tudor si Vicu Costel.Au mai intrat Damian Gheo ,Tampau Marius si Pavaloaie Sergiu.
 Scorul inregistrat la finele celor 90 de minute a fost un sec 4-0 pentru noi (2-0 la pauza),golurile fiind inscrise in urmatoarea ordine:Vicu Costel,Cucos Valerian respectiv Damian Gheo cu o dubla reusita cu toate ca intrase spre finalul meciului pentru al inlocui pe Alexandrut Tudor
 Asadar ,Speranta obtine toate cele 6 puncte puse in joc in primele 2 etape ale noii editii de campionat cu 8 goluri inscrise si 2 primite si are mare incredere ca va mai obtine 3 in confruntarea de Sambata 4 Septembrie la Vanatori impotriva noii inscrise,Zimbrul Vanatori.

Categorie: Stiri | Vizualizari: 872 | Adaugat de: milanez | Raging: 5.0/1