2627282930

Principala » 2010 » Aprilie » 11 » Speranta Raucesti 4-1 Ozana Timisesti
19:04:13
Speranta Raucesti 4-1 Ozana Timisesti

Speranta Raucesti a reusit sa treaca de Ozana Timisesti in derbiul local ce conteaza pentru etapa 28 a diviziei judetene de fotbal cu scorul de 4-1(2-1 la pauza).Meciul a inceput bine pentru oaspeti,acestia reusind sa deschida scorul printr-un sut de la aproximativ 25 de metri trimis de catre Boris Petrescu .Egalitatea a fost restabilita printr-un autogol al lui Fermus Adrian ca urmare a unei faze fixe a "Sperantei".Al doilea gol al Sperantei a fost inscris tot in prima repriza de catre Cucos Valerian,celelalte 2 goluri fiind marcate de catre Tudor Alexandrut si
Iftode Andrei(gol dedicat nepotelului sau,Mateo si unei persoane dragi cu mesajul T.V.I.M) in timpul celei de-a 2-a reprize.
Primul 11 al "Sperantei":Tanase Iulian,Rosu Costin,Cozma Iry,Barbu Marian,Cucos Valerian,Tampau Marius,Onisei Ciprian,Cristescu Cosmin,Iftode Andrei,Paval Ilie,Alexandrut Tudor.
Pe parcursul meciului au mai intrat Baluta Bogdan si Damian Gheo.

Categorie: Stiri | Vizualizari: 696 | Adaugat de: milanez | Raging: 0.0/0