30

Principala » 2012 » Aprilie » 17 » Speranta Raucesti 4-3 Spicul Tamaseni
17:50:44
Speranta Raucesti 4-3 Spicul Tamaseni

Speranța Raucesti a învins Sîmbăta 14 Aprilie pe Spicul Tamaseni cu scorul de 4-3 (0-2 la pauza).Dupa o prima repriza slaba făcută de ai noștri în care oaspeții au reușit sa înscrie de 2 ori în poarta lui Tanasa ,Speranța a reușit în partea secunda sa întoarcă scorul la 3-2 pentru noi prin golurile lui Fermus Adrian,Paval Ilie și Leonte Viorel,mutarea lui Damian în locul lui Chiriac dovedindu-se inspirata,acesta reușind 3 pase decisive în repriza secunda.
 Golul de 3-2 înscris de către Paval Ilie nu a fost de ajuns pentru a ne asigura victoria,cei de la Tamaseni nu au renunțat atît de ușor la cele 3 puncte și au reușit sa egaleze scorul la 3,însă golgheterul echipei,Dăscălescu Florin a reușit în cele din urma golul de 3 puncte,acesta fiind golul cu numărul 21 în aceasta ediție de campionat înscris de "Dăscă" pentru "Speranța".
 Primul 11 al "Speranței" în acest meci a fost următorul:Tanasa Iulian,Cozma Iry,Cucos Valerian,Badarau Claudiu,Rosu Costin,Fermus Adrian,Paval Ilie,Chiriac Tudor,Barbu Marian,Leonte Viorel,Dăscălescu Florin.Rezerve au fost Damian Gheo (<-> Chiriac),Popa Nicolae (<-> Dăscălescu) și Tampau Marius.

Urmatorul meci:Duminica 22.04 ora 11:00,teren Cordun: Moldova Cordun - Speranta Raucesti.
Categorie: Stiri | Vizualizari: 1269 | Adaugat de: milanez | Raging: 0.0/0