Banner FCSR

Principala » 2012 » Aprilie » 5 » Speranta Raucesti 6-3 Energia Pangarati
15:57:10
Speranta Raucesti 6-3 Energia Pangarati

Miercuri 4 Aprilie,la ora 17:00 pe terenul din Raucesti,"Speranța" a primit vizita celor de la Energia Pangarati pentru a disputa meciul ce contează pentru etapa cu numărul 22 a campionatului județean de fotbal Neamț
 Dupa o prima repriza echilibrata,cu multe goluri și de-o parte și de alta la finalul căreia scorul era 3-2 pentru noi,"Speranța" a reușit sa mai înscrie de 3 ori și în repriza secunda,astfel scorul final a fost 6-3 pentru noi.
Golurile "Speranței au fost marcate de către:Dăscălescu (x3),Vitali (1),Paval (1) și Leonte (1).
 Cu cîțiva jucători indisponibili din cauza zilei și orei de disputare a acestei partide,"Speranța" a început meciul cu următorul prim 11:Tanasa Iulian,Rosu Costin,Barbu Marian,Cozma Iry,Cucos Valerian,Damian Gheo,Badarau Claudiu,Paval Ilie,Calistru Vitali,Leonte Viorel și Dăscălescu Florin.Rezerve au fost:Popa Nicolae (<-> Dăscălescu),Cojocariu Bogdan (<-> Tanasa Iulian) și Fermus Adrian (<-> Damian Gheo).
 Etapa următoare,"Speranța" Raucesti sta,deci următorul meci va avea loc Sîmbăta 14 Aprilie,acasă împotriva Spicului Tamaseni.
Categorie: Stiri | Vizualizari: 1147 | Adaugat de: milanez | Raging: 5.0/1