262728293031

Principala » 2012 » Martie » 18 » Zimbru Vanatori 1-2 Speranta Raucesti
16:32:41
Zimbru Vanatori 1-2 Speranta Raucesti

Speranța Raucesti a învins în primul meci din 2012 în deplasare la Vînători cu scorul de 2-1 (0-0 la pauza) prin golurile lui Tanasa Iulian (pen) și Paval Ilie,gazdele reușind și ele sa puncteze la scorul de 1-0 pentru noi prin fostul jucător al "Speranței",Iftode Andrei.
 Cu mai multi jucători importanți indisponibili pentru acest meci,printre care Boris Petrescu,Fermus Adrian,Dăscălescu Florin dar și Bocăneț Cosmin care s-a reîntors la Cetatea Tîrgu Neamț în aceasta pauza de iarna,dar și cu doua nume "noi" dacă putem spune asa după reîntoarcerea lui Barbu Marian și Vitali Calistru la echipa,"Speranța" a început meciul cu următorul prim 11:
Tanasa Iulian,Cozma Iry,Rosu Costin,Cucos Valerian,Badarau Claudiu,Popa Nicolae,Paval Ilie,Chiriac Tudor,Vitali Calistru,Damian Gheo si Leonte Viorel.Rezerve au fost:Barbu Marian (<-> Popa Nicolae),Tampau Marius și Cojocariu Bogdan.
 De precizat ca Tanasa Iulian a executat 2 penalty-uri acordate în urma unu-i henț evident în careu și a unui fault grosolan,dar a reușit sa transforme doar primul.Cel de-al doilea a fost aparat de portarul gazdelor,după o execuție slaba,pe centrul porții,cînd scorul era 1-0 pentru noi,ulterior gazdele reușind sa restabilească egalitatea prin Iftode,cu toată împotrivirea căpitanului Cozma Iry care în încercarea de a degaja mingea de pe linia porții,a trimis-o în poarta.Paval Ilie a reușit sa înscrie golul de 3 puncte pentru "Speranța" cu 5 minute înainte de final.
 Următorul meci: Duminica 25 Martie 2012,la ora 11:00 pe terenul din Raucesti,împotriva "prietenilor" de la Viitorul Podoleni.

Categorie: Stiri | Vizualizari: 927 | Adaugat de: milanez | Raging: 5.0/1