Teiul Poiana Teiului 2-1 Victoria Horia
Stinca Stefan cel Mare 0-3 Vointa Ion Creanga*

*meciuri castigate la masa verde.
Category: Stiri | Views: 561 | Added by: milanez | Date: 2010-Mai-16 | Comments (0)

Speranta Raucesti a pierdut pe teren propriu meciul contra Bradului Roznov cu scorul de 3-1 dupa ce a reusit sa deschida scorul printr-un gol frumos,de la 20 metri marcat de Ursache Ioan inca din primele 10 minute ale meciului.Oaspetii nu s-au pierdut cu firea si au reusit sa intoarca rezultatul la 2-1 in favoarea lor  inca din prima repriza,acesta fiind si scorul la pauza.In a doua repriza,cea mai mare ocazie a "Sperantei" a apartinut aceluiasi Ursache,la scorul de 3-1 pentru oaspeti cand mingea a lovit bara transversala.
 Primul 11 al Sperantei:Tanase Iulian,Rosu Costin,Cozma Iry(capitan),Iftode Andrei,Tamp ... Citeste mai mult »

Vineri 14 mai ora 12:00,comisia de apel al AJF Neamt a redus suspendarea jucatorului nostru Onisei Ciprian de la un an la 3 luni asta ca sa se spuna ca decizia dl-ui Zaharia din prima faza a fost una corecta.Am mai putea face un recurs la aceasta situatie dar dupa cum stim cu totii cat de repede se misca lucrurile in tara asta suntem siguri ca tot nu-l vom putea folosi pe Onisei in ultimul meci din acest sezon care-l avem duminica viitoare cu LPS Roman de aceea nu vom mai face nici un recurs.
NOI CEI DE LA SPERANTA RAUCESTI VOM CONTINUA SA PROTESTAM FATA DE DECIZIA AJF NEAMT SI VOM FI IN CONTINUARIE ALATURI DE ORICE JUCATOR DE-AL NOSTRU AFLAT IN ACEEASI SITUATIE.
La meciul de duminica cu Bradul Roznov vom purta tricourile invers ca in acelasi mod se judeca si cazurile la AJF si in continuarie vom afisa benere cu multumirile noastre fata de cei care ne conduc.
    Un jucator al Vointei Ion Creanga, nu-i dau numele, pt dubla legitimare a primit 2ani ... Citeste mai mult »
Category: Stiri | Views: 557 | Added by: valy | Date: 2010-Mai-15 | Comments (0)