Banner FCSR

Principala » 2011 » Aprilie » 17 » Teiul Poiana Teiului 2-3 Speranta Raucesti
15:56:56
Teiul Poiana Teiului 2-3 Speranta Raucesti

Duminica la ora 11:00 Speranta Raucesti a jucat in deplasare la Poiana Teiului contra echipei din localitate,ocupanta locului 11 inaintea acestei etape si anume "Teiul" Poiana Teiului intr-un meci ce conteaza pentru etapa XXI a diviziei judetene de fotbal.
Meciul a inceput perfect pentru noi,Alexandrut Tudor ,golgeterul "Sperantei" a deschis scorul inca din minutele de start ale meciului,insa gazdele au reusit destul de rapid sa egaleze dupa o faza suspecta de offside.
 Paval Ilie a inscris golul 2 al "Sperantei" si a stabilit scorul pauzei cu un lob de la 20 metri care l-a lasat pe portarul gazdelor spectator ,mingea ce in prima faza parea pierduta a cazut chiar sub transversala.Scorul putea fi unul mai mare pentru "Speranta" însa bara i-a salvat pe cei de la Poiana Teiului la o lovitura de cap a lui Cucos in urma unui corner.
 Dupa pauza,ocaziile au venit și la poarta noastră ,cîteva incursiuni ale oaspeților nu s-au finalizat decît cu șuturi in afara spațiului porții aparate de portarul nostru care a jucat cu mici probleme de sănătate.
 In minutul 70 Cozma Iry si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor cu o lovitura de cap ca urmare a unei centrari a lui Cucos Valerian dupa un fault la 25 metri de poarta.Meciul parea sa se scurgă spre o victorie fără emoții  a "Speranței",arbitrii și-au făcut norma de cartonase galbene,nu mai puțin de 5 jucători ai noștri fiind avertizați:Cucos,Vitali,Badarau,Rosu și Andrei Apostol,bomboana de pe "coliva" a acestui arbitraj de toată jena fiind pusa de
către centralul "neexperimentat" (ca sa păstram un limbaj diplomat) Apetrei Cosmin dictînd în minutul 97 (deși dictase doar 4 minute de prelungiri) penalty pentru gazde la o minge bîlbîita în apărarea "Speranței" care se presupune ca l-ar fi lovit în mana pe Cucos ,penalty acordat după ce trecuse faza doar la insistenta  jucătorilor gazda,fiind și fructificat de gazde,acesta fiind și scorul final:Teiul Poiana Teiului 2-3 Speranța Raucesti.
 Primul 11 al Speranței:Tanasa Iulian ,Rosu Costin,Cucos Valerian,Cozma Iry,Apostol Andrei,Badarau Claudiu,Paval Ilie,Vitali Calistru,Chiriac Tudor,Nichifor Marius,Alexandrut Tudor.Pe parcursul Meciului au mai evoluat Tampau Marius,Raucescu Cristi,Popa Nicolae.
 Următorul meci va avea loc Miercuri la ora 17:00 pe teren propriu în compania ocupantei locului 4,Energia Pangarati.
Click aici pentru imagini de la meci!
Categorie: Stiri | Vizualizari: 559 | Adaugat de: milanez | Raging: 5.0/1
Total comentarii : 1
1 valy
1
asa stie dl.Urzica sa faca delegarile in favoarea echipei din Raucesti numai arbitraje de tot rasul am avut pana acum in acest retur de campionat in afara de meciul de acasa cu vanatorii in rest numai niste papitoi care vin sa se invete sa arbitreze pe la meciurile noastre rusine