11121314151617
18192021222324
252627282930

Principala » 2011 » Aprilie » 17

Duminica la ora 11:00 Speranta Raucesti a jucat in deplasare la Poiana Teiului contra echipei din localitate,ocupanta locului 11 inaintea acestei etape si anume "Teiul" Poiana Teiului intr-un meci ce conteaza pentru etapa XXI a diviziei judetene de fotbal.
Meciul a inceput perfect pentru noi,Alexandrut Tudor ,golgeterul "Sperantei" a deschis scorul inca din minutele de start ale meciului,insa gazdele au reusit destul de rapid sa egaleze dupa o faza suspecta de offside.
 Paval Ilie a inscris golul 2 al "Sperantei" si a stabilit scorul pauzei cu un lob de la 20 metri care l-a lasat pe portarul gazdelor spectator ,mingea ce in prima faza parea pierduta a cazut chiar sub transversala.Scorul putea fi unul mai mare pentru "Speranta" însa bara i-a salvat pe cei de la Poiana Teiului la o lovitura de cap a lui Cucos in urma unui corner.
 Dupa pauza ... Citeste mai mult »
Category: Stiri | Views: 561 | Added by: milanez | Date: 2011-Apr-17 | Comments (1)