31

Principala » 2011 » Octombrie » 2 » Biruinta Negresti 3-1 Speranta Raucesti
15:59:05
Biruinta Negresti 3-1 Speranta Raucesti

Biruința Negrești a reușit sa învingă Speranța Raucesti cu scorul de 3-1,în meciul de Duminica 2 Octombrie 2011,scorul pauzei fiind de doar 1-0 pentru gazde ca urmare a unui gol înscris dintr-un offside clar ca lumina zilei,care însa a fost trecut cu vederea de unul din tusieri.
 Dupa pauza,Speranța a încercat sa revină în joc și sa egaleze,după mai multe ratări ale jucătorilor noștri,o ieșire greșită a lui Tănase Iulian care a fost lobat,a făcut ca scorul sa fie 2-0 pentru Negrești,dar acesta nu avea sa fie ultimul gol încasat de "Speranța" în acest meci,în minutul 65,marcajul slab făcut de apărarea noastră la un corner a lăsat un jucător al Biruinței liber,acesta înscriind pentru 3-0.
 Deși am avut o sumedenie de ocazii în acest meci,singurul care a reușit sa înscrie în poarta liderului la zi în Divizia D a fost Damian Gheo,care a ajuns la golul cu numărul 7 pentru "Speranța" deși s-a aflat în postura de rezerva la toate meciurile,mai puțin la cel cu Zanesti în care a fost titular și a reușit sa marcheze de 3 ori.
 In concluzie,scorul final de 3-1 pentru gazde se poate spune în mod cert ca este prea dur,jocul celor de la Negrești nefiind superior jocului nostru decît în cîteva faze,care pe fondul unor greșeli ale defensivei noastre sau ale unor greșeli intenționate sau neintenționate ale unuia dintre arbitrii tusieri, au reușit sa speculeze și sa marcheze de fiecare data.
Primul 11 al "Speranței": Tănase Iulian,Cozma Iry,Badarau Claudiu,Apostol Andrei,Fermus Adrian,Boris Petrescu,Bocăneț Cosmin,Paval Ilie,Chiriac Tudor,Dăscălescu Florin și Leonte Viorel.Rezerve:Cucos Valerian
( <-> Fermus Adrian),Damian Gheo ( <-> Chiriac Tudor),Popa Nicolae,Bogdan Cojocariu,Rosu Costin.
 Următorul meci: Duminica 9 Octombrie ora 11:00 teren Raucesti:Speranța Raucesti - Avîntul Petricani.

Categorie: Stiri | Vizualizari: 1395 | Adaugat de: milanez | Raging: 4.0/1