10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Principala » 2011 » Octombrie » 30 » Vointa Ion Creanga 2-1 Speranta Raucesti (Updated cu imagini)
17:20:48
Vointa Ion Creanga 2-1 Speranta Raucesti (Updated cu imagini)

Voința Ion Creanga a reușit sa cîștige toate cele 3 puncte în meciul de Duminica 30 Octombrie contra noastră cu scorul de 2-1,după ce Paval Ilie reușise sa deschidă scorul pentru Speranța în prima repriza.
 Dupa o prima repriza dominata categoric de noi,cu un penalty clar neacordat,la scorul de 0-0, in urma unui hen
ț in careu al unui jucator de la Ion Creanga și o sumedenie de ocazii ratate printre care o bara a lui Bocăneț,gazdele au reușit sa restabilească egalitatea în minutul 70, după ce zidul reușise sa respingă inițial o lovitura libera indirecta de la 6 metri de poarta lui Tanasa,Apostol Andrei a căzut pe minge în încercarea de a degaja cat mai departe de poarta ,aici a intrat în scena arbitrul care la fiecare meci a arătat o rea-voință și o infatuare fără margini vizavi de echipa noastră ,toma ionut,arătînd lovitura de la punctul cu var,lovitura ce a fost fructificata ulterior de gazde.
 Meciul părea sa se îndrepte spre o remiza ce nu avantaja pe nici una din echipe,atacanții "Speranței" au prins o zi în care mingea nu vroia pur și simplu sa intre în poarta,ratarea lui Leonte din 6 metri cu cîteva minute înainte de final a prefațat confirmarea teoriei fotbalistice conform căreia "Ocaziile se răzbună" .In urma unui corner din minutele de prelungiri ale partidei,un jucător al gazdelor se urca pe fundașul nostru Cucos și îl doboară la pămînt,centralul toma ionut duce fluierul la gura vrînd sa fluiere fault în atac însă văzînd ca mingea a intrat în poarta noastră ,plăcerea de a ne mai lovi încă o data ii ia mințile și uita ca rezultatul de egalitate le-ar fi fost mai benefic celor de la Negrești ,arata mijlocul terenului,golul fiind validat.
 Așadar,cu toate ca am pierdut acest meci,echipa a arătat o mare pofta de joc,reușind unul din cele mai bune meciuri ale sezonului,însă lipsa de concentrare a jucătorilor precum și dorința unor arbitri de a ieși mai mult în evidenta decît jucătorii de fotbal,a făcut ca acest meci sa nu fie încununat și cu o victorie,rezultatul acestui meci,2-1 pentru Voința,coborînd-o pe "Speranța" pe locul 4,în spatele adversarei de azi.
 Primul 11 al Speranței:Tanasa Iulian,Rosu Costin,Apostol Andrei,Cozma Iry (C),Fermus Adrian,Boris Petrescu,Bocăneț Cosmin,Paval Ilie,Chiriac Tudor,Damian Gheo,Dăscălescu Florin. Rezerve au fost:Cucos Valerian(<-> Tudor Chiriac),Leonte Viorel (<-> Bocăneț Cosmin),Tampau Marius (<-> Rosu Costin).
 Următorul meci:Duminica 6 Noiembrie,etapa XIV:Bravo Bodesti - Speranța Raucesti.

Categorie: Stiri | Vizualizari: 1589 | Adaugat de: milanez | Raging: 5.0/1